#1 2008-09-29 22:36:28

ADMIN

Administrator

Punktów :   

Krośnianin porwany w Pakistanie

Uprowadzony w Pakistanie inżynier pochodzi z Krosna. Jest pracownikiem Geofizyki Kraków, zajmującej się tam poszukiwaniem gazu ziemnego. Nadal brak informacji o losie porwanego.
O porwaniu polskiego inżyniera poinformowały w niedzielę (28.09) wszystkie ogólnopolskie media. W Pakistanie przebywa prawie 20 osób pracujących dla krakowskiej firmy, zajmującej się badaniami geofizycznymi. Wśród nich 42-letni krośnianin. To właśnie on został uprowadzony w drodze do pracy. Towarzyszących mu trzech Pakistańczyków – kierowcę i ochroniarzy - sprawcy zabili.

Rodzina jest w szoku. - Jestem przerażona, czekam na dalsze wiadomości – powiedziała dla Radia Rzeszów siostra porwanego. O uprowadzeniu dowiedziała się z telewizji. Jeszcze wtedy nie wiedziała, że chodzi o jej brata, ale już miała najgorsze przeczucia. - Nie dopuszczałam jednak tej myśli dopóki nie dostałam telefonu - mówiła.

Do porwania doszło około 6:00 rano czasu miejscowego w dystrykcie Atok, niecałe 200 kilometrów na północny zachód od Islamabadu. Nieznane są motywy działań sprawców. Nie wyklucza się porwania dla okupu, ani nawet motywów politycznych. Jak dotąd porywacze nie skontaktowali z firmą, dla której pracował mężczyzna, ani z żadną państwową instytucją.
Akcję poszukiwawczą prowadzi strona pakistańska pod nadzorem tamtejszego ministra spraw wewnętrznych.

Krośnianin pracuje dla krakowskiej Geofizyki już 20 lat. Był już w Pakistanie, ale szybko wrócił, bo było zbyt niebezpiecznie.



Aneta Kut, fot. nasza-klasa.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
kwartet smyczkowy warszawa Pustkowo ośrodki wypoczynkowe